Pand van De Bresser in Tilburg: blauwgroene loods met open laaddeur, een witte vrachtwagen en containers ernaast

De Bresser · Verhuisbedrijf sinds 1923

Wijken in Tilburg: wonen, voorzieningen en verhuizen

Tilburg kent twee indelingen in wijken. De gemeente werkt met 8 gebieden, van de Binnenstad tot de Reeshof en de Dorpen, en het CBS geeft cijfers voor 59 wijken. Vergelijk per wijk het soort woningen, het aandeel koopwoningen en de afstand tot huisarts, supermarkt en basisschool. Verhuist u naar of vanuit het voetgangersgebied in de binnenstad, plan het laden en lossen dan tussen 6 en 11 uur.

Klantenvertellen9.0 Erkende Projectverhuizers (opent in een nieuw tabblad) 97%beveelt ons aan
stand 19 oktober 2026

Vraag vrijblijvend een offerte aan

Geef uw oude en nieuwe adres en uw gewenste verhuisdatum door. We nemen uw wensen met u door en maken een offerte voor het werk dat u wilt laten doen.

Binnen 24 uur nemen wij contact met u op over uw aanvraag. Liever bellen? 013 542 59 35

Een ranglijst van mooiste of veiligste wijken vindt u hier niet, want wat goed wonen is, hangt af van uw situatie. U leest per gebied welke woningen er staan, wie er vooral wonen en hoe ver de dagelijkse voorzieningen liggen, met cijfers van de gemeente Tilburg en het CBS. Zoekt u hulp bij de verhuizing zelf, dan leest u bij ons verhuisbedrijf in Tilburg hoe wij werken.

Indeling

Twee indelingen: gebieden en CBS-wijken

De gemeente Tilburg werkt wijkgericht in 8 gebieden: Binnenstad, Oud-Noord, Oud-Zuid, Noord, West, Zuid, Reeshof en Dorpen. Elk gebied heeft een wijkregisseur en een gebiedsmanager, en per gebied maakt de gemeente een gebiedsagenda. Oud-Noord, Oud-Zuid en de Binnenstad vormen samen de Oude Stad.

Het CBS telt in Tilburg 59 wijken en 254 buurten. Bij die wijken horen ook bedrijventerreinen en vier delen buitengebied: Buitengebied Tilburg Zuid-Oost, Buitengebied Tilburg Zuid-West, Buitengebied Tilburg Noord-Oost en Buitengebied Tilburg Noord-West. Hoe die wijken en buurten lopen, bepaalt de gemeente zelf. De twee indelingen vallen niet over elkaar: alleen al de Reeshof bestaat volgens de gemeente uit 12 CBS-wijken.

Pand van De Bresser aan de Herastraat 9 in Tilburg, gezien over het water met ganzen op de voorgrond

Welke CBS-wijk bij welk gebied hoort, schrijft de gemeente maar voor een deel van de stad op. De gebiedsagenda's noemen de wijken van Oud-Noord en de Reeshof, de drie centrale wijken van Zuid, Quirijnstok, Stokhasselt en Heikant in Noord, en de kernen van de Dorpen. De Blaak en Het Zand vallen volgens de gemeente onder West. Voor Oud-Zuid en West werkt de gemeente nog aan een gebiedsvisie en agenda, en daarom deelt deze gids de overige wijken niet zelf in.

Cijfers

Zo leest u de cijfers per wijk

De tabellen in deze gids komen uit de Kerncijfers wijken en buurten van het CBS. Het aantal inwoners geldt op en komt uit de tabel van 2026. De WOZ-waarde, het aandeel koopwoningen en de afstanden zijn in die tabel nog leeg en komen daarom uit de tabel van 2025.

De gemiddelde WOZ-waarde hoort bij waardepeildatum , het aandeel koopwoningen bij . Bij minder dan 20 woningen geeft het CBS geen gemiddelde WOZ-waarde. Een WOZ-waarde zegt iets over de woningen in een wijk, niet over de mensen die er wonen.

Het team van De Bresser met verhuisdozen voor de vrachtwagens bij de vestiging in Tilburg

De afstand is de gemiddelde afstand van alle inwoners tot de dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk, grote supermarkt, basisschool of kinderdagverblijf, gemeten over de weg. Fietspaden en voetpaden telt het CBS niet mee, dus op de fiets of te voet kan uw route anders lopen. Voor heel Tilburg is het gemiddeld 0,8 kilometer naar de huisarts, 0,8 naar een grote supermarkt, 0,7 naar een basisschool en 0,6 naar een kinderdagverblijf.

De kwaliteit van de woonbuurten meet de gemeente zelf, in de T-meter. Die buurtmonitor kijkt naar drie thema's, waaronder leefomgeving en veiligheid, en zet de uitkomsten af tegen het Tilburgse gemiddelde. De gemeente werkt de T-meter elke 2 jaar bij, mede met de Lemon-enquête over leefbaarheid en veiligheid. Deze gids neemt geen uitkomsten van de T-meter over; die vindt u bij de gemeente.

Oude Stad

Binnenstad en Oud-Noord

De binnenstad bestaat volgens de gemeente uit het kernwinkelgebied, het Dwaalgebied, de Spoorlaan, de Spoorzone, Heuvel en Veemarktkwartier en de Schatkamer van Tilburg rond de theaters en het stadhuis. Daaromheen ligt een schil met stedelijke gebieden, zoals de Piushaven en het Museumkwartier. De bewoner van de binnenstad is vaak jong en alleenstaand, en veel aanbod is gericht op studenten en starters.

In de CBS-wijk Binnenstad wonen 8.005 mensen, en 19 procent van de woningen is een koopwoning, tegen 50 procent in heel Tilburg. Die CBS-wijk hoeft niet precies samen te vallen met het gebied Binnenstad van de gemeente. De gemeente rekent de Spoorzone tot de binnenstad, maar het CBS kent twee aparte wijken, Spoorzone Noord en Spoorzone Zuid; die staan bij de overige woonwijken.

Top Movers-verhuisdozen op straat in een oude binnenstad

Oud-Noord telt ruim 34.000 inwoners in 7 wijken en 24 buurten. De huizen staan er dicht op elkaar, met smalle straten, veel pleintjes en allerlei soorten woningen. Kenmerkend zijn de linten: straten die van oorsprong landwegen waren, met daartussen bouwblokken die meer of minder planmatig zijn gevuld met seriematige woningbouw.

Ongeveer 60 procent van de woningen in Oud-Noord is grondgebonden, vooral eengezinswoningen, en ongeveer de helft is gebouwd vóór 1960. Van alle woningen is 30 procent sociale huur en 20 procent particuliere huur. Er wonen relatief veel jonge en alleenstaande mensen tussen 25 en 40 jaar, door de vele appartementen en de particuliere kamerverhuur.

CBS-cijfers voor de CBS-wijk Binnenstad en de zeven wijken van Oud-Noord, met heel Tilburg ter vergelijking
WijkInwonersWOZ-waarde (duizend euro)Koopwoningen (procent)Huisarts (km)Grote supermarkt (km)Basisschool (km)
Heel Tilburg (gemeente)230.746339500,80,80,7
Binnenstad8.005300190,50,61,1
Bouwmeester4.155290521,00,60,7
De Hasselt7.015275400,51,00,5
Het Goirke4.635289450,70,50,8
Theresia4.635310360,50,40,4
Groeseind-Hoefstraat7.070300530,40,50,4
Loven-Besterd5.810288480,80,50,5
Kanaalzone975305580,80,80,7

De Hasselt heeft met 275 duizend euro de laagste gemiddelde WOZ-waarde van Oud-Noord, en Kanaalzone met 58 procent het hoogste aandeel koopwoningen. Kanaalzone is met 975 inwoners wel veruit de kleinste wijk van Oud-Noord.

Reeshof

Reeshof: gezinnen, koopwoningen en groen

De Reeshof ligt aan de westkant van Tilburg, tussen het Wilhelminakanaal en de Bredaseweg. Het stadsdeel telt bijna 44.000 inwoners en heeft een relatief jonge bevolking met veel gezinnen. De eerste woningen zijn eind jaren zeventig opgeleverd aan het Biervlietplein in Gesworen Hoek, en er wordt nog steeds gebouwd.

Van de woningen is 68 procent een koopwoning en 82 procent een eengezinswoning, tegen 50 en 62 procent gemiddeld in Tilburg. Veel woningen hebben een tuin, en groen ligt dichtbij, zoals de Dongevallei, het Huibevenpark, het Reeshofbos, het Reeshofpark en het Wilhelminakanaal. Volgens de T-meter vertrok in 2025 maar 6 procent van de bewoners naar een andere buurt, tegen 13 procent gemiddeld in Tilburg.

Verhuiswagen van De Bresser bij nieuwbouwwoningen

Wijkwinkelcentrum Heyhoef noemt de gemeente een levendig middelpunt voor ontmoeting en activiteiten. Voor de dagelijkse boodschappen zijn er ook de buurtwinkelcentra De Vallei aan de Dalempromenade en Buurmalsenplein, en de Reeshof heeft 2 middelbare scholen en 14 basisscholen. Toch wonen bewoners van onder meer Koolhoven, Witbrant en Dalem Noord volgens de T-meter verder dan gemiddeld van veelgebruikte voorzieningen. De CBS-afstand tot een grote supermarkt van 2,4 kilometer in Koolhoven en 2,1 kilometer in Witbrant laat dat ook zien.

Ook binnen de Reeshof verschillen de wijken. Koolhoven is met ruim 50 procent de wijk met de meeste gezinnen, en in de Heyhoef is 85 procent van de bewoners 65-plusser en 70 procent alleenstaand. In de helft van de wijken wonen relatief meer huishoudens zonder kinderen, vooral in oudere wijken zoals Heerenvelden en Huibeven. In Leeuwerik en rond het station zorgen ongeregelde parkeersituaties voor parkeerdruk.

Volgens de gemeente bestaat de Reeshof uit 12 CBS-wijken; de tabel toont ze alle twaalf. Het CBS schrijft Heerevelden, de gemeente Heerenvelden. Verhuist u met een gezin, lees dan ook onze tips over verhuizen met kinderen.

CBS-cijfers voor de twaalf CBS-wijken van de Reeshof, met heel Tilburg ter vergelijking
WijkInwonersWOZ-waarde (duizend euro)Koopwoningen (procent)Huisarts (km)Grote supermarkt (km)Basisschool (km)
Heel Tilburg (gemeente)230.746339500,80,80,7
Gesworen Hoek3.860289570,70,50,4
Huibeven4.780342780,60,70,4
Campenhoef2.590375660,50,50,6
Heyhoef32027200,90,10,8
Heerevelden2.300394780,70,60,6
Dongewijk1.975370710,71,10,6
Tuindorp De Kievit5.170410760,71,20,6
Leeuwerik5.685429871,42,00,7
Dalem Noord3.845405751,10,90,5
Dalem Zuid4.195405740,40,60,9
Koolhoven5.605490770,92,40,6
Witbrant2.845456711,72,11,0

Zuid, Noord, West

Zuid, Noord, West en de overige woonwijken

Zuid ligt grofweg tussen de Ringbaan Zuid en de A58 en telt ongeveer 11.000 inwoners. De gebiedsagenda richt zich op drie wijken: Stappegoor, Groenewoud en De Leij. In Stappegoor gaat het vooral om Willemsbuiten, Zuiderpark en Willemskwartier, met vrijwel alleen woningen in de duurdere koopsector of particuliere huur.

In Stappegoor komen ongeveer duizend woningen bij, vooral betaalbare, in hoogbouw met ondergrondse parkeergarages. In Groenewoud is meer dan de helft van de woningen van een woningcorporatie. De Leij heeft iets meer dan 800 bewoners, vooral in complexen als het Cenakel en de Leyhoeve.

Verhuislift tegen een appartementengebouw, met verhuiswagens ervoor

Ook Noord heeft een gebiedsagenda. Die noemt Quirijnstok, Stokhasselt en Heikant als wijken van Tilburg Noord. Heikant is met 11.960 inwoners de grootste van de drie, en Quirijnstok heeft met 57 procent het hoogste aandeel koopwoningen, tegen 30 procent in Stokhasselt.

De Blaak valt volgens de gemeente onder het gebied West. Het is een wijk met vooral koopwoningen: 94 procent, tegen 50 procent in heel Tilburg. Ook Het Zand ligt volgens de gemeente in West; met 12.895 inwoners is het de grootste wijk in de tabel hieronder.

CBS-cijfers voor Stappegoor, Groenewoud en De Leij (Zuid), Stokhasselt, Heikant en Quirijnstok (Noord) en De Blaak en Het Zand (West), met heel Tilburg ter vergelijking
WijkInwonersWOZ-waarde (duizend euro)Koopwoningen (procent)Huisarts (km)Grote supermarkt (km)Basisschool (km)
Heel Tilburg (gemeente)230.746339500,80,80,7
Stappegoor2.810515651,40,90,7
Groenewoud7.360288400,70,70,6
De Leij810375241,31,51,5
Stokhasselt7.000256300,60,60,4
Heikant11.960260340,70,60,8
Quirijnstok4.910338571,40,60,6
De Blaak5.795555940,91,00,9
Het Zand12.895261370,50,50,5

Woonwijken zonder gebied in deze gids

Voor de volgende CBS-wijken noemen de bronnen van de gemeente die wij gebruikten geen gebied. Hun cijfers staan hier daarom zonder indeling, in de volgorde van het CBS. Bedrijventerreinen, buitengebied en wijken zonder gemiddelde WOZ-waarde laten we weg.

Zorgvlied heeft 60 procent koopwoningen en een gemiddelde WOZ-waarde van 460 duizend euro, terwijl Broekhoven en Trouwlaan - Uitvindersbuurt met 29 en 30 procent een laag aandeel koopwoningen hebben. In Spoorzone Noord en Spoorzone Zuid is maar 1 en 5 procent van de woningen een koopwoning. De Reit is met 7.200 inwoners de grootste woonwijk in deze tabel.

CBS-cijfers voor de woonwijken die in deze gids geen gebied hebben, in de volgorde van het CBS
WijkInwonersWOZ-waarde (duizend euro)Koopwoningen (procent)Huisarts (km)Grote supermarkt (km)Basisschool (km)
Heel Tilburg (gemeente)230.746339500,80,80,7
Hoogvenne6.190379500,70,90,5
Armhoef2.365464890,90,60,4
Jeruzalem1.565388410,81,01,0
Fatima3.445335550,40,80,4
Broekhoven4.470269290,50,40,8
Oerle6.215276390,70,50,7
Korvel5.915268390,50,50,6
Trouwlaan - Uitvindersbuurt4.225267300,60,40,4
Sint Anna3.020297500,60,40,8
Noordhoek4.980303460,90,70,5
Spoorzone Zuid1.66022450,80,60,7
Spoorzone Noord60532711,00,10,6
Moerenburg50611771,61,41,3
Zorgvlied4.250460600,40,60,5
De Reit7.200256310,40,70,6
Wandelbos Noord6.105248180,40,50,5
Wandelbos Zuid2.225361640,60,70,5
Bosscheweg225729922,21,11,4

Dorpen

Berkel-Enschot, Udenhout en Biezenmortel

Het gebied Dorpen bestaat uit de kernen Berkel-Enschot, Udenhout en Biezenmortel en het buitengebied ten noordoosten van Tilburg, met Landschap Pauwels en de Oostflank. Volgens het CBS heeft de gemeente vier woonplaatsen uit de Basisregistratie Adressen en Gebouwen: Tilburg, Berkel-Enschot, Udenhout en Biezenmortel. Biezenmortel hoort sinds bij de gemeente. Voor de Dorpen ligt er een woningbouwopgave van 3.000 tot 3.500 woningen.

Berkel-Enschot groeide volgens de gebiedsagenda in tien jaar van 10.634 naar 14.480 inwoners; het CBS telt er op 14.620. Vrijwel alle winkels en voorzieningen zitten bij Koningsoord, en ten westen van de spoorlijn zijn er weinig voorzieningen. Meer over verhuizen naar dit dorp leest u bij ons verhuisbedrijf in Berkel-Enschot.

Verhuiswagen van De Bresser bij een villa in de herfst, met twee verhuizers op de oprit

Udenhout telt volgens de gemeente ruim 8.700 inwoners; het CBS komt op 8.880. Van de inwoners is 24 procent 65-plusser, tegen 17 procent in de hele gemeente, en geplande nieuwbouw richt zich op starters en op senioren die binnen het dorp willen doorstromen. Over het dorp zelf leest u meer bij ons verhuisbedrijf in Udenhout, en over hulp bij een seniorenverhuizing op een aparte pagina.

Biezenmortel is met 1.415 inwoners de kleinste kern. De gemiddelde afstand tot een huisartsenpraktijk is er 3,6 kilometer en tot een grote supermarkt 3,1 kilometer, tegen 0,8 voor heel Tilburg. Het venster voor laden en lossen in de binnenstad en de zero-emissiezone binnen de ringbanen gelden in de dorpen niet.

CBS-cijfers voor Berkel-Enschot, Udenhout en Biezenmortel, met heel Tilburg ter vergelijking
WijkInwonersWOZ-waarde (duizend euro)Koopwoningen (procent)Huisarts (km)Grote supermarkt (km)Basisschool (km)
Heel Tilburg (gemeente)230.746339500,80,80,7
Berkel-Enschot14.620506771,11,31,0
Udenhout8.880472731,00,90,7
Biezenmortel1.415443643,63,11,1

Verhuizen

Verhuizen in Tilburg: binnenstad, ringbanen en parkeren

In het voetgangersgebied van de binnenstad mag laden en lossen dagelijks van 6 tot 11 uur, met een voertuig van maximaal 8 ton en/of 11 meter lang. Verhuizen doet u binnen die tijden; daarbuiten mag u er niet rijden, en de gemeente controleert dat met camera's. Verhuizen staat ook niet bij de groepen die volgens de regels voor een verkeersontheffing van de gemeente Tilburg een ontheffing kunnen krijgen. Parkeren op straat kan in de binnenstad alleen met een dagticket van 25 euro.

Twee verhuiswagens van De Bresser in een straat voor een wit pand

Voor laden en lossen op de rijbaan is volgens de gemeente geen ontheffing nodig. Een voertuig, ook een aanhangwagen, dat inclusief de lading langer is dan 6 meter of hoger dan 2,4 meter, mag u volgens artikel 122 van de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) Tilburg niet parkeren op een plaats die het college daarvoor aanwijst. Volgens de toelichting bij de APV heeft het college de straten en wegen binnen de bebouwde kom aangewezen die openstaan voor het openbaar verkeer, op enkele wegen en straten op industrieterreinen na. Om voor een in- of uitrit te parkeren, krijgt u nooit een ontheffing; dat parkeerverbod staat in artikel 24 van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens 1990 (RVV 1990).

In en om het centrum geldt betaald parkeren, en bewoners kunnen er een parkeervergunning aanvragen. Daarvoor kan een wachtlijst zijn. Wat er met uw vergunning gebeurt als u binnen Tilburg verhuist, vraagt u daarom vroeg na bij de gemeente.

Binnen de ringbanen geldt sinds een zero-emissiezone; voor een personenauto geldt die zone niet. Op dit moment mogen alleen vrachtwagens van bouwjaar 2017 of jonger en bestelwagens van ten minste emissieklasse 5 erin. Tot 2030 geldt er volgens de gemeente een overgangsregeling voor sommige voertuigen; vanaf 2030 mogen alleen vrachtauto's en bestelbussen zonder uitstoot de zone in. Komt u met een eigen of gehuurde bestelbus die niet aan de eisen voldoet, dan heeft u een ontheffing nodig, die de RDW namens de gemeente afgeeft.

Voor één verhuisdag is er de dagontheffing van de RDW. Die kost 30 euro, vraagt u hooguit 90 dagen van tevoren aan en geldt van middernacht tot 6 uur de volgende ochtend, samen hooguit 30 uur. Achteraf aanvragen voor de dag ervoor kan niet, en per gemeente krijgt u er hooguit 12 per jaar. Of uw bus een ontheffing nodig heeft, ziet u met de Zero-emissie kentekencheck van de RDW.

Gebruikt u een eigen oudere bestelbus alleen privé en staat die op uw naam, dan bestaat er ook een ontheffing voor particulieren. De aanvraag kost 60 euro, en de ontheffing geldt tot en met . De behandeling daarvan kan 8 weken duren, en zo lang mag u de zone niet in zonder dagontheffing.

Uw nieuwe adres geeft u door binnen 5 dagen na de verhuisdatum of maximaal 4 weken ervoor, alleen bij de gemeente waar u gaat wonen. Dat u uw verhuizing aangeeft bij de gemeente van uw nieuwe adres, staat in artikel 2.39 lid 1 van de Wet basisregistratie personen (Wet BRP). Komt u uit een andere gemeente, dan hoeft u zich niet uit te schrijven: uw oude gemeente krijgt het nieuwe adres automatisch door. Wat er verder bij een verhuizing komt kijken, zet u op een rij met onze verhuischecklist.

Laadplek, trap en lift per woning

Bij De Bresser bekijkt een adviseur vooraf de entree, de trapbochten en de mogelijke laadplek, op het oude en op het nieuwe adres; foto's helpen daarbij. Ook een korte verhuizing binnen Tilburg kan meer tijd vragen als spullen over een smalle trap of een lange galerij moeten. Denk aan Oud-Noord, met smalle straten en ongeveer de helft van de woningen van vóór 1960. Bij hoogbouw, zoals de nieuwe woningen in Stappegoor, gaat het om de maat en de beschikbaarheid van de gebouwlift en om de verhuistijden van de beheerder.

In het voetgangersgebied moet de sleuteloverdracht passen bij het venster voor laden en lossen; geef daarom door hoe laat u de sleutels krijgt. Ga er niet van uit dat een verhuislift overal zonder toestemming mag staan; per adres beoordeelt de adviseur of een lift helpt en veilig kan staan. Sluiten verhuisdatum en sleuteloverdracht niet op elkaar aan, dan kan de inboedel tijdelijk in particuliere opslag. Hoeveel kubieke meter er mee moet, schat u vooraf met onze volumecalculator.

Voor iets wat u bij bouw- of sloopwerk op openbare grond zet, is melden volgens de gemeente Tilburg in veel gevallen niet meer nodig, als u zich aan de regels in de tabel houdt. Een verhuislift noemt de gemeente daar niet bij, dus vraag de gemeente vooraf wat er voor uw adres geldt.

Regels van de gemeente Tilburg voor een object op openbare grond bij bouw- of sloopwerk
OnderwerpRegel volgens de gemeente
Maat en duurHet object is kleiner dan 15 m2 en staat niet langer dan 4 weken in de openbare ruimte.
Weg en verkeerHet gebruik van de openbare ruimte mag geen schade toebrengen aan de weg en geen gevaar opleveren voor andere weggebruikers. Het object mag geen overlast veroorzaken voor andere weggebruikers.
PlekAlleen in de openbare ruimte als er op eigen grond geen plek voor is, zo dicht mogelijk bij het werkterrein, op een verharding (bijvoorbeeld een parkeerplaats) en niet in een plantsoen.
DoorgangIngangen, inritten en vluchtwegen moeten altijd bereikbaar blijven. De weg, inclusief een stuk grond van minimaal 60 centimeter, blijft vrij van obstakels.
MarkeringDe hoekpunten van het object hebben reflecterende markeringen. Op het object zijn duidelijk de naam en het telefoonnummer van de eigenaar zichtbaar.
Buren en opruimenBuren en omwonenden worden geïnformeerd over de plaatsing van het object. Het object blijft niet langer staan dan nodig is voor de werkzaamheden, en het gebruikte wegdeel wordt na gebruik veegschoon achtergelaten.
Voldoet het nietDan is er een omgevingsvergunning nodig. De gemeente heeft 8 weken om op de aanvraag te beslissen.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over wijken in Tilburg

Staat uw vraag er niet bij? Kijk bij de veelgestelde vragen of neem contact met ons op.

Verhuizer draagt twee gestapelde Top Movers-verhuisdozen

9.0 van de 10 op Klantenvertellen, uit 1.555 beoordelingen

Alle reviews op Klantenvertellen (opent in een nieuw tabblad)
Hoeveel wijken heeft Tilburg?

Dat hangt af van de indeling: het CBS telt 59 wijken, en de gemeente werkt met 8 gebieden. Bij die CBS-wijken horen ook bedrijventerreinen en buitengebied. Hoe de wijken en buurten lopen, bepaalt de gemeente zelf.

Welke wijken horen bij de Reeshof?

De Reeshof bestaat volgens de gemeente uit 12 CBS-wijken: Gesworen Hoek, Huibeven, Campenhoef, Heyhoef, Heerenvelden, Dongewijk, Tuindorp De Kievit, Leeuwerik, Dalem Noord, Dalem Zuid, Koolhoven en Witbrant. Het stadsdeel ligt aan de westkant van Tilburg, tussen het Wilhelminakanaal en de Bredaseweg.

Hoort Berkel-Enschot bij de gemeente Tilburg?

Ja, Berkel-Enschot is een kern van het gebied Dorpen van de gemeente Tilburg, net als Udenhout en Biezenmortel. Biezenmortel hoort er sinds bij. Meer over het dorp leest u bij ons verhuisbedrijf in Berkel-Enschot.

Mag een verhuiswagen na 11 uur het voetgangersgebied in de binnenstad van Tilburg in?

Nee, in het voetgangersgebied mag laden en lossen van 6 tot 11 uur, en daarbuiten mag u er niet rijden. Verhuizen staat niet bij de groepen die een verkeersontheffing kunnen krijgen. Hoe wij een verhuizing daarop plannen, leest u bij ons verhuisbedrijf in Tilburg.

Mag ik met een gehuurde bestelbus binnen de ringbanen verhuizen?

Volgens de gemeente nu wel als de bus ten minste emissieklasse 5 heeft; controleer het met de Zero-emissie kentekencheck, of vraag bij de RDW een dagontheffing aan. Die dagontheffing kost 30 euro; vraag hem uiterlijk op de verhuisdag zelf aan, want de dag erna kan dat niet meer. Voor een personenauto geldt de zero-emissiezone niet.

Wanneer geef ik mijn verhuizing door aan de gemeente Tilburg?

Binnen 5 dagen na de verhuisdatum, of al maximaal 4 weken ervoor. U doet dat alleen bij de gemeente waar u gaat wonen; uit een andere gemeente hoeft u zich niet uit te schrijven.

Welke wijk in Tilburg past bij mij?

Dat hangt af van wat u zoekt, want één ranglijst voor iedereen bestaat niet. Zoekt u een koopwoning met tuin, kijk dan naar de Reeshof, met 68 procent koopwoningen en 82 procent eengezinswoningen. Wilt u midden in de stad wonen, dan hebben de binnenstad en Oud-Noord veel appartementen en minder koopwoningen. Vergelijk daarna per wijk de afstand tot huisarts, supermarkt en basisschool in de tabellen.

Wat zijn de veiligste wijken van Tilburg?

Een eigen ranglijst maken wij niet. De gemeente meet veiligheid en leefomgeving in de T-meter, mede met de Lemon-enquête, en zet de uitkomsten af tegen het Tilburgse gemiddelde. De T-meter wordt elke 2 jaar bijgewerkt; kijk daar voor de buurt die u overweegt.

Wat is de gezelligste buurt van Tilburg?

Dat is persoonlijk, en een cijfer voor gezelligheid bestaat niet. Wie midden in de stad wil wonen, kijkt naar de binnenstad met de Spoorzone en de Piushaven in de schil eromheen. In de Reeshof noemt de gemeente wijkwinkelcentrum Heyhoef een levendig middelpunt voor ontmoeting en activiteiten.

Wat zegt een lage WOZ-waarde over een wijk?

Een lage gemiddelde WOZ-waarde zegt iets over de woningen in een wijk, niet over de mensen die er wonen. Daarom maakt deze gids geen lijst van arme of rijke wijken. Inkomenscijfers staan er niet in.

Alle vragen

Bronnen

Offerte aanvragen

Vertel ons over uw verhuizing

  1. U hoort binnen 24 uur van onsVul uw gegevens in, dan nemen wij binnen 24 uur contact met u op.
  2. Uw wensen en inboedel in beeldWe nemen het werk door per telefoon, via video of met een adviseur aan huis.
  3. Een vrijblijvende offerteU ontvangt een voorstel met de afgesproken werkzaamheden en kosten.

Liever direct overleggen? Bel ons op

013 542 59 35

Geef uw adressen en gewenste verhuisdatum door. Weet u de datum nog niet? Dat kunt u aangeven. Vermeld ook bijzonderheden, zoals een smalle trap, een piano of tijdelijke opslag.

Van en naar

Door dit formulier te versturen gaat u akkoord met onze privacyverklaring.

Bellen Offerte